“YETKİM, Ulusal Akademik Ağı ULAKNET’e bağlı yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kurulmuş kimlik federasyonudur. 

YETKİM, web kaynakları için Tek Oturum Açma (TOA) yöntemi ile kimlik doğrulama ve yetkilendirme altyapısı sağlar. Bu altyapı ile kurumlararası web kaynaklarına erişimi basit ve güvenli olur. 

TOA, tek bir kullanıcı ile tek oturum açarak tüm servislere erişim sağlayan bir kimlik doğrulama ve yetkilendirme mekanizmasıdır. Bu yöntem kullanıcılar için kullanıcı adı parola yönetimini kolaylaştırırken, sistem yönetimi için ihtiyaç duyulan işgücünü de azaltır. Böylece kullanıcıların e-posta, kütüphane ve öğrenci sistemi gibi farklı servislere tek bir adımda erişimi sağlanmaktadır.” (kaynak: https://yetkim.org.tr/hakkinda/) 

Üniversitemiz 2022 yılında Yetkim ve EduGain ağına dahil olunmuştur. Bu sebeple JSTOR, EmeraldInsight, IEEEXplore, EBSCOhost, Taylor & Francis, vb. servislerini kullanan personellerimiz ve öğrencilerimiz kimlik doğrulaması yapmak için  https://yetkim.sinop.edu.tr/idp adresine yönlendirileceklerdir. 

Kimlik doğrulama sayfasına yönlendirilen personeller ile,öğrenciler  Office 365  hesapları ile kimlik doğrulaması yapabilirler.

 ——- Öğrenci mail hesabınız aynı zamanda Office365 hesabıdır. Öğrenci mail hesabınız olmadan diğer hizmetlerden yararlanılamaz. Öğrenci hesabınız otomatik olarak sisteme tanımlanmıştır

Kimlik doğrulaması yapamayan veya sorun yaşayan kişiler https://bidb.sinop.edu.tr/office-365-hizmeti adresi üzerinden ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler.

Office 365 Parolar Değiştirme Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Bilgi ve Destek için :
Aşağıdaki eposta adreslerine sorununuzu iletebilirsiniz.

email: webofis@sinop.edu.tr, eposta@sinop.edu.tr  ,ogrencidestek@sinop.edu.tr