• Post category:Duyurular

Üniversitemiz kurumsal e-posta servisinin sağlıklı, güvenli, güncel ve kapasite (kota) artırımı (300 MB olan kotanın 1 GB’a yükseltilmesi) ile kullanılması amacıyla yenilenen e-posta sunucusu güncel versiyonu ile kurulmuş, gerekli mail güvenlik konfigürasyonu ve alt yapı hazırlık çalışmaları tamamlanarak e-posta hesapları yeni yapı üzerinde tanımlanmıştır.

Yenilenen e-posta servisi 1 Mart 2018 itibariyle devreye alınacaktır. Söz konusu tarihten itibaren;

1. E-posta servisi aynı adres (https://mail.sinop.edu.tr ) üzerinden hizmet vermeye devam edecek aynı zamanda şu anda olduğu gibi Üniversitemiz web sitesi üst menüsü üzerinden ulaşılabilecektir.

2. E-posta hesaplarına ait bilgilendirme, halen kullanımda olan e-posta hesaplarına e-posta olarak ve cep telefonlarına SMS olarak gönderilecektir.

3. Yeni e-posta servisine ilk girişte, kullanıcılarımıza bildirilmiş olan parolanın değiştirilmesi istenecektir. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında e-posta servisi giriş ekranındaki “Yardım”  linki üzerinden Bilgi İşlem Daire Başkanlığına sorunun bildirilmesi mümkündür.

4. Yeni parola oluşturulurken ;

  • En az 2 büyük harf, en az 2 küçük harf ve en az 2 rakam kullanmak üzere en az 8 karakterden oluşmasına,
  • Türkçe harflerin (ı,ç,ğ,ö,ş,ü,İ,Ç,Ğ,Ö,Ş,Ü) kullanılmamasına,
  • Kullanıcılarımızın başka sistemlerde kullandıkları parola bilgisi ile aynı olmamasına,
  • Doğum tarihi, evlenme tarihi, telefon numarası, sıralı rakam ve harfler vs.  bilgilerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

5. Önceki e-posta servisine https://mail2.sinop.edu.tr  adresi üzerinden erişilebilir. Ayrıca, daha kolay erişim için yeni e-posta servisi adresinden giriş yapıldığında gelen ekrandaki “Eski e-posta servisine ulaşmak için tıklayınız” kısa yolu da kullanılabilir.

6. Eski e-posta servisinde mevcut hesaba ait mevcut erişim bilgileri geçerlidir.

7. Eski e-posta servisindeki mevcut hesaplardan e-posta alma/gönderme işlemi yapılamayacaktır.

8. Eski e-posta servisindeki mevcut hesaplardaki e-postaların yeni servise aktarma işlemi yapılabilecektir.

9. Gerek eski e-posta, gerekse yeni e-posta hesabına ait erişim parolasının unutulması halinde https://bidb.sinop.edu.tr/Parolami_Unuttum  adresinde yer alan formun doldurulması durumunda, yenilenen parola bilgisi SMS ile gönderilecektir.

Sorular için https://bidb.sinop.edu.tr/ePostaServis sayfasından gerekli yardım bilgilerine ulaşılabilir.

İhtiyaç Duyulması Halinde İletişim Bilgileri;

E-posta Destek – posta@sinop.edu.tr

Teknik Destek Ekibi – destek@sinop.edu.tr