• Post category:Faaliyetler

Nisan ayında “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” alarak kalite standartlarını tescillendiren Üniversitemiz, “ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” belgesi almak için de çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu kapsamda 4 Kasım 2021 Perşembe günü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız bünyesinde Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine ilişkin İç Tetkik gerçekleştirilecek.

Tetkikler öncesi İlahiyat Fakültesi Toplantı Odası’nda Hazırlık ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya; Rektör Yardımcımız ve Kalite Yönetim Birimi Başkan Vekilimiz Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Bilgi İşlem Daire Başkanımız Sayın Yüksel SANDALCI, Kalite Yönetim Birimi ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Personelimiz katıldı.

Toplantıda NK Bilişim Firması Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Tetkikçi Sayın Akif UZUN tarafından İç Tetkik sürecinde görev alacak personelimize yönelik bilgilendirme yapıldı.

Yapılacak tetkiklerin, personelimize bilgi güvenliği konusunda farkındalık kazandıracağını belirten Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ise, sürece katkı sağlayan personelimize teşekkür etti.