• Post category:Duyurular

Akademik ve İdari Personelimizin Dikkatine,

Son zamanlarda, aşağıda bir örneği bulunan Phising (Oltalama) E-postalarının gönderiminin yaygınlaştığı gözlemlenmiştir.
Sizden e-posta kullanıcı bilgileri talep eden e-Postalara yanıt dönülmemesi, içeriğindeki dosyalara bakılmaması, verilen linkin açılmaması ve e-Postanın silinmesi, gerek sizin, gerekse Üniversitemiz Bilgi Güvenlik Yapısı açısından oldukça önemlidir.
İlgili hesaplarınıza ait bir sorun olduğunu düşündüğünüzde, ilgili Kurum / Kuruluş ile görüşerek doğrulama yapınız.
Şayet kullanıcı bilgilerinizi vermiş olabileceğinizden şüphe ediyorsanız, ilgili Kurum / Kuruluş ile iletişime geçerek şifrenizi en kısa zamanda değiştiriniz.

Söz konusu kullanıcı bilgileriniz Üniversitemiz Bilişim Kaynakları ile ilişkili ise, Bilgi İşlem Daire Başkanlığımızı bilgilendiriniz ve şifrenizi en kısa zamanda değiştiriniz.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı


Phising (Oltalama) E-Posta Örneği :
Değerli e-posta hesap sahibi,
Biz Posta kutunuzun güvenliğini güçlendirmek için bizim görev bir parçası olarak bugün için planlanan tüm e-posta hesabınızı yükseltmek istiyoruz. BURAYA TIKLA [1]
 Hesabınızı yükseltmek için. Ayarlarınız bugün güncellenen değilse, hesabınız devre dışı olacaktır ve 480Mb de artık mesaj göndermek ya da alamazsınız.
Copyright (c) 2015, Tüm Hakları Saklıdır

Links:   “Bu alanda, şifrenizi çalmaya yönelik Tuzak Link bulunmaktadır.